wtorek, 22 grudnia 2015

Zdrowe zakupy. Sklep EKOLUD w Katowicach

źródło: Ekolud (https://web.facebook.com/Ekolud-139826879510890)

Nie lubię robić zakupów. Chodzenie po sklepach nie należy do moich pasji, a wielkie centra handlowe raczej omijam. Wyjątkiem są zakupy spożywcze - wybieranie warzyw i owoców, miodów, kasz, płatków, zdrowych przekąsek, czy nowych składników zawsze zajmuje mi sporo czasu ;) Wybieram małe okoliczne sklepy i targowiska, gdzie mogę spokojnie porozmawiać ze sprzedającym (często właścicielem), dowiedzieć się czegoś albo podzielić swoją wiedzą, a z czasem i zaprzyjaźnić. Mam kilka ulubionych miejsc, a jednym z ostatnio najczęściej odwiedzanych jest niedawno otwarty sklep EKOLUD, który mieści się na ul. Dębowej 54 w Katowicach.

Pierwszy kontakt ze sprzedającymi miałam na BioBazarze, gdzie właściciele sklepu wystawiają się co tydzień i sprzedają swoje plony :) Zaopatrywałam się u nich głównie w zieleninę (jarmuż, szpinak, sałaty, rukiew wodną, buraka liściastego), a także mniej spotykane warzywa jak brukiew, pasternak czy skorzonera i w sezonie w przepyszne pomidorki koktajlowe, ulubione mojego Synka :)

W dobrze zaopatrzonym sklepie oprócz warzyw i owoców można kupić produkty marki Bioplanet, oleje Złotopolskie, przyprawy Dary Natury, napoje Natumi, produkty sojowe, miody, nabiał, jaja, chleb, słodycze, świeży imbir i kurkumę. Jest też dział z wędlinami i mięsem (co nas akurat mało interesuje ;) oraz półka z kosmetykami i produktami do prania /sprzątania. Ostatnio pojawiły się również gotowe wypieki - wegańskie /bezglutenowe ciastka, ciasta i torty. Właściciele są bardzo otwarci na różnego rodzaju sugestie; można ich również poprosić o sprowadzenie poszukiwanego przez siebie produktu - chętnie pomogą.

W przeciwieństwie do sklepów znajdujących się w centrum miasta nie ma tu problemu z parkowaniem - w zasadzie zawsze znajdzie się w pobliżu jakieś miejsce.

Ceny są niewygórowane (naprawdę, narzut sklep ma niewielki porównując z innymi tego typu sklepami), a sprzedawcy bardzo mili i pomocni, dlatego serdecznie polecam zakupy w EKOLUDzie :)

Wpis nie jest sponsorowany.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...